Wizyta w Wół na Stół

W dniu wczorajszym wybrałem się na testy mocno chwalonego lokalu tj. Wół na Stół. Zachodze około godziny 16, kilka osób je, miejsc jeszcze sporo ale widać jest ruch. Siadam przy stoliku, szybko dostaję menu z którego decyduję się na burgera miesiąca (wersja powiększona około 200 gram , te mniejsze około 120gram). Co w składzie? Wg fanpage’u : wołowina, ser cheddar, bekon, pomidor, cebula karmelizowana, nasze cebulki, jalapeno, sałata, majonez, sos BBQ. Cena 27 zł. Zapytany o stopień wysmażenia wybieram klasycznie średni i do tego bułkę brioszkę.

Nie czekam długo, myślę że góra 10 minut i dostaję do stołu swoje zamówienie. Wygląda nieźle, jest spory.Do tego kilka nachosów. Wgryzam się… i już wiem że jest dobrze. Wołowina charakterna, zdecydowanie średnio wysmażona więc miejscami jeszcze widać różowy kolor, mięso grubo zmielone. Nawet nie wiem czy mimo wszystko nie wolałbym minimalnie mocniej wysmażony w tej opcji, ale nie narzekam.  Przynajmniej zdecydowanie czuć smak wołowiny dobrej jakości. Dodatki jak dodatki. Klasyczne i po prostu są. Smaczne, świeże. Nie o to w nich chodzi. Za to robotę robią sosy. Mocno słodki BBQ , karmelizowana cebula powodują że burger jest mocno słodkawy (jeśli ktoś lubi super, ja lubię, jeśli nie – może nie do końca podpasować). Był też sos majonezowy – całkiem smaczny. Momentami odzywa się ostra papryka jalapeno ale nie ma go dużo. Tutaj uświadomiłem sobie że wybór słodkawej brioszki był błędem, lepiej pasowała by chyba jednak bułka wytrawna. Byłoby mniej słodkawe. Sama buła ok, trzymała całość choć i tak się ubrudziłem 🙂 Nie jest to jednak problemem bo dostajemy przy okazji sztućce, serwetki i talerz 🙂

Ogólnie – zdecydowanie polecam. Jeden z lepszych burgerów jakie ostatnio jadłem. Zdecydowanie musze wybrać się na testy klasycznych smaków, co więcej w menu znajdują się równiez steki i wiele innych smakowitości. A że lokat przyjemny, obsługa sprawna i miła – będę zaglądał 🙂 Polecam.

Czytaj również  Hanoi Street - mój pierwszy raz z kuchnią wietnamską

Za burgera plus nestea zapłacłem bodajże 32 zł.

Uwaga. Recenzja z dnia 31 marca 2016.

Wół na Stół

Aleja Komisji Edukacji Narodowej 52

02-797 Warszawa