You are here
Home > Ciekawostki > Tort urodzinowy dla dorosłych

Tort urodzinowy dla dorosłych

Jeśli tort urodzinowy kojarzy ci się wyłącznie z urodzinami dziecka, czas zmienić tę opinię i zafundować komuś bliskiemu lub sobie tort z prawdziwego zdarzenia.

Sprawdzona cukiernia, dobre komponenty i cukiernik z pasją – to podstawowe kryteria dobrego urodzinowego tortu. Torty mogą różnić się nie tylko smakami i kształtami, mogą być przecież istnymi dziełami sztuki i wspaniałym prezentem urodzinowym.

Tort tradycyjny dla pasjonata

Nie masz pomysłu na prezent dla zaczytującej się w powieściach kryminalnych przyjaciółki czy znajomego wykładowcy? – poszukaj w cukierniach wzoru tortu w kształcie otwartej księgi. Jeśli znajdziesz naprawdę dobrą cukiernię, możesz liczyć na to, że wykonany na twoje zlecenie zostanie nie tylko tort w kształcie książki, ale taki, na którym będzie wybrana przez ciebie maksyma, postać czy cały obrazek.
Oczywiście można zamówić tort dla każdego rodzaju hobbysty. Zapaleni narciarze mogą dostać zatopione w lukrze narty, amatorzy tenisa rakietę z biszkoptów, a nawet coś na kształt siatki z zielonego marcepana. Najczęściej spotykanymi wzorami są samochody, zwierzęta, twarze znanych osób, płyty CD czy motywy kwiatowe.
Najłatwiejsze do zrobienia są torty tradycyjne – owalne, które są „na płasko zdobione”, nieco większy problem będzie z wzorami, które zakładają dużo wystających elementów, ale nic nie jest niemożliwe. Dziś można już spotkać w wielu cukierniach wzory komputerów, gramofonów, postaci z gier, bajek i filmów, a nawet torty w kształcie butelek.

Wzory na wieczory panieńskie i kawalerskie

Zamówienie na okazję wieczoru kawalerskiego czy panieńskiego tortu w kształcie narządu płciowego stało się czymś zupełnie nieszkodliwym i nie budzącym zgorszenia. Z jednej strony „niegrzecznie”, a może nawet wulgarnie, z drugiej to przecież nic, czego przyszła żona czy przyszły mąż by nie pragnęli. Zresztą nie trzeba koniecznie decydować się w mocno eksponowane narządy płciowe, można zamówić tort z fantazyjnie wykonanym damskim biustem, okrytym chustą czy na dwie postaci ludzkie w niedwuznacznych, ale jeszcze nie wyuzdanych pozach.

Na torcie dla dorosłych wcale nie musi pojawić się narząd płciowy, by było wiadomo o co chodzi, może go zastąpić napis, łóżko czy inny symboliczny element naszego seksualnego życia. do wyboru są zarówno wyglądające jak rzeczywiste postaci z masy lukrowej jak i coś w rodzaju ludzików z modeliny, takich, które nawet jeśli w założeniu na torcie są nago, nie wzbudzą na pewno niczyjego zgorszenia.

Top