You are here
Home > Recenzje > Pizza w Ciao a Tutti Due

Pizza w Ciao a Tutti Due

O Ciao a Tutti słyszałem legendy. Że zjem tam najlepszą pizzę w Warszawie, że ciężko złapać tam miejsce w ciągu dnia. Do sprawdzenia tego zbierałem się miesiącami, ale w końcu w sierpniu, korzystając z fantastycznej pogody, zrobiłem wycieczkę rowerową i postanowiłem wszystko to sprawdzić osobiście. 

pizza piccanta/speck

I faktycznie , na wejściu trzeba stanąć w kolejce osób oczekujących na stolik. Czas oczekiwania około 10 minut, więc nie ma tragedii. Wybieramy stolik w ogródku na zewnątrz. Dostajemy kartę i podejmujemy szybką decyzję (już wcześniej było postanowione, co wybierzemy) – pizza wegetariańska, a druga pół na pół Speck i Piccante.  Do tego włoskie piwo.

Na pizzę czekamy jakieś 15 minut – całkiem rozsądny czas biorąc pod uwagę ilu gości jest w lokalu i w ogródku.  Pierwsze wrażenie – wygląda fantastycznie. Te pizze je się oczami! Zresztą sami zobaczcie na zdjęciach.

Ciasto smaczne, chrupkie, delikatne. Na brzegach mocniej wypieczone (to nie wszystkim się spodoba). Może nawet zbyt delikatne, bo naszych pizz nie da się jeść rękami, trzeba posiłkować się widelcem – ciasto nie utrzymuje dużej ilości składników.

A te są najwyższej jakości. Salami, speck – górna półka. Warzywa świeże. Nie ma do czego się przyczepić.

pizza wegetariańska

W smaku również jest świetnie. Wegetariańska, jak to wegetariańska, jak ktoś lubi warzywa i pizze – to mu posmakuje. Połówka ze speckiem bardzo przyjemna . Serek mascaropone, który kryje się pod szynką, fajnie zmienia smak całości i komponuje się doskonale. Najlepsze jednak przed nami – pizza Piccante – to trochę taka pizza pepperoni, ale wyniesiona na najwyższy poziom. Sos pomidorowy, mozarella, salami ventricina, suszone pomiodry i chilli. To musiało się udać i udało. Jest genialnie.

Podsumowując: czy jest to najlepsza pizzernia w mieście? Być może, a  jeśli nie to w top 3 się załapie. Pizza wygląda świetnie, smakuje świetnie, przyjemny klimat w środku i w o ogródku. Tylko te kolejki, ale taka jest cena sukcesu.

Polecam!

pizza piccante
pizza wegetariańska

 

Ciao A Tutti Due

Adres: Dąbrowskiego 27, 02-561 Warszawa
 
Telefon: 730 324 444
Top