You are here
Home > Ciekawostki > Najdroższe przekąski na świecie

Najdroższe przekąski na świecie

Serendipity 3

Hot-dog za 70 dolarów, hamburger za 300 dolarów i truflowy deser ze złotą bitą śmietaną – jak drogie mogą być przekąski smakoszy?

Fast food na wagę złota

Fast food powinien kojarzyć się głównie z jedzeniem niskobudżetowym. W końcu to nie miejsce, gdzie przesiaduje się na romantycznych kolacjach, a tylko zamawia szybki posiłek na wynos lub konsumuje coś przy plastikowym stoliku. Jednak jak się okazuje na wszystko jest sposób i ten sposób – jak zawsze – znajdują oczywiście Amerykanie. Oni bowiem wprowadzili do sprzedaży kilka dań rodem z fast food`u, za które trzeba jednak zapłacić o wiele więcej niż za standardowy studencki obiad.

Hamburger konesera – 300$

Nowy York, miejsce gdzie spotyka się wielki biznes, turystyka, biedota i elegancja – najlepsze miejsce na promocję hamburgera za 300 dolarów. Dlaczego tak drogo?
Cóż, mięso użyte do jego wykonania to japońska wołowina, sos powstał z białych (niezwykle rzadkich) trufli, do dekoracji zaś użyto ręcznie robionego sera i przepiórcze jajo. Jakby ktoś nie poczuł wagi tego burgera, dla podkreślenia jego okazałości dla dekoracji umieszczono w nim wykałaczkę z diamencikami – taka wisienka na torcie.

Hot-dog nie na stadion – 69$

Zwykły hot-dog to nie powinien kosztować więcej niż 2 dolary, wersja naprawę lux to wydatek rzędu maksymalnie 4-5 dolarów. Jak to więc możliwe, że hot-dog kosztuje prawie 70 dolarów? Recepturę najdroższego na świecie hot-doga opracowała nowojorska (a jakże) restauracja Serindipity 3. Hot-dog za 69 dolarów miał 30 cm długości, zaś w jego wnętrzu znalazły się: pieczona na ruszcie w oliwie z białych trufli wołowina, plastry pasztetu sprowadzanego z Francji a także oryginalna francuska musztarda Dijon z dodatkiem czarnych trufli. Całość zamknięta w bułce, która może nie wygląda jakoś specjalnie, jednak fakt, że została sprowadzona dla tego hot-doga specjalnie zza oceanu, a konkretnie Niemiec powinien w pewnym stopniu uzasadniać cenę przekąski.

Deser dla szejka – 25 000$

Kolejna propozycja restauracji Serendipity 3 i kolejna wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Skład najdroższego na świecie deseru jest oczywiście objęty ścisłą tajemnicą, to co wiadomo, można jednak zobaczyć, bo deser jest dosłownie pozłacany. Wewnątrz zaś znajdują się podobno 24 gatunki kakao, a bita śmietana użyta do dekoracji ma w składzie złoto. Subtelnym dodatkiem są oczywiście niezastąpione trufle (w ubiegłym roku, użyty do deseru gatunek wyceniany był na 2600 dolarów za funt). Deser za taką cenę nie może być oczywiście podawany w zwykłym kryształowym pucharku, dlatego każdy zamawiający otrzymuje ozłacany kielich i indywidualnie projektowaną łyżeczkę.

Top