You are here
Home > Recenzje > Kanapka z kalmarem w Łowcach Syren

Kanapka z kalmarem w Łowcach Syren

Do Łowców Syren wybrałem się zachęcony entuzjastyczną video-recenzją kanapki z kalmarem, którą popełnij Maciej Blatkiewicz z Wygrywam z Anoreksją. Postanowiłem sprawdzić czy faktycznie kanapka jest tak dobra, jak ją piszą.

I faktycznie-JEST! Mogę śmiało przybić piątkę z Maciejem i również stwierdzić, że to jedna z najlepszych kanapek (jeśli nie najlepsza), jakie jadłem w tym roku . W jej składzie znajdziemy kalmara w tempurze, ananasa, grillowany czips z marchewki, majonez chipotle, sos aioli i piklowane ogórki . Kombinacja idealna. Wszystko tu do siebie pasuje. Główny bohater, czyli kalmar nie jest przeciągnięty, panierka nie za gruba. Słodycz grillowanej marchewki i ananasa fajnie komponuje się z ostrzejszym majonezem i chrupiącymi, lekko kwaśnymi piklami. Nie wspominałem nic o bułce? Zrobiłem to specjalnie, gdyż ta jest po prostu genialna. Pierwsze wrażenie  – chyba ją przetrzymali na grillu. Nic z tych rzeczy , jest zrobiona w punkt. Chrupiąca, ale nie za twarda. Trzymała całą zawartość w ryzach do samego końca. Chciałbym, żeby tę bułkę, przygotowaną w ten sposób, podawali w każdej warszawskiej burgerowni i kanapkowni. Czapki z głów. A za całość kompozycji daję zdecydowanie 5/5.

W menu poza kalmarem znajdziemy jeszcze kanapkę z szarpaną łopatką, humus i frytki, jednak nie skusiłem się na nie tym razem. Będzie więc okazja do ponownej wizyty.

Na koniec kilka słów o lokalu. Łowcy Syren to trzeci już projekt duetu – Andrzej Andrzejczak i Tomasz Tomaszek, których znacie już zapewne z Pogromców Meatów (wg wielu opinii najlepszy lokal z kanapkami w Polsce) oraz z Siewców Smaków. I jest to trzeci udany koncept, aż chciałoby się zapytać, czy na tym koniec, czy też Panowie czymś kolejnym jeszcze nas zaskoczą?

Werdykt

Kanapka najwyższych lotów. Polecam wybrać się tam, jak tylko będzie okazja, a i bez okazji też koniecznie. Szczególnie, że można czekając na kanapkę, zamówić zimny napój w lokalu obok i spożyć go w miłych okolicznościach przyrody. 

Łowcy Syren, bulwar Flotylli Wiślanej, Warszawa

Top