You are here
Home > Porady > Co zrobić z torebką w restauracji?

Co zrobić z torebką w restauracji?

Kolacja w eleganckiej restauracji, pięknie nakryty stół, przyciemnione światła, bogate menu i nastrojowa muzyka – taka sceneria wymaga zachowania pewnych podstawowych zasad savoir-vivre.

 EastWest Imaging photoxpress.com

Poza wiedzą o tym jakimi sztućcami do jakiego dania należy się posługiwać oraz jak degustować wino, ważne jest też by wiedzieć jak się zaprezentować, by nie posądzono nas o brak dobrych manier. Płaszcze zostawiamy w szatni, to samo dzieje się z szalem, a co z torebką?

Torebka – gość specjalny

Królowa Elżbieta odwiedzając każdą restaurację może liczyć na specjalne krzesło lub stojak na swoją torebkę. Niestety takie luksusy to domena królowej, nawet w najbardziej ekskluzywnych restauracjach nie możemy bowiem liczyć na specjalne krzesło dla naszych torebek.

Niedawno wynaleziono jednak ciekawy patent na powieszenie torebki. Jest nim metalowy krążek (rozpinany jak bransoletka), w którego otwór wkłada się torebkę, a całość jak haczyk zaczepia się o kant stołu. Prosty i wygodny sposób na powieszenie niedaleko siebie torebki, podobno to małe „urządzenie” jest w stanie utrzymać torebkę o wadze do 10 kilogramów. Niestety możliwość otrzymania takiego wieszaka dają na razie nieliczne lokale. Pocieszający jest jednak fakt, że tego typu gadżety można już kupić indywidualnie, wiele z nich jest z breloczkiem, dlatego można je nosić niemal zawsze w torebce. Całość wygląda bardzo elegancko, ponieważ może być schowana w zgrabnym pudełeczku z modnymi zdobieniami.
Ceny wieszaków zaczynają się od 40-50 zł.

Najpotrzebniejsze z potrzebnych

O tym co możemy zrobić z torebką, należy zastanowić się już w domu. Mimo iż torebka jest elementem niezbędnym stroju każdej kobiety są sytuacje, w których jej rozmiar ograniczony powinien być do minimum. Jedną z takich okazji jest kolacja w eleganckiej restauracji. Ponieważ zwykle łączy się ona jedynie z wizytą w teatrze czy operze, a bywa, że jest jedynym elementem wieczoru, nie potrzebujemy mieć przy sobie wielu rzeczy. Dlatego zrezygnujmy w wielkich worków, a nawet eleganckich kuferków, im mniejsza torebka, tym mniejszy z nią problem.


Jeśli będziemy miały przy sobie tylko płaską torebkę kopertówkę, będziemy mogły w restauracji położyć ją po prostu na kolanach i przykryć serwetką.
Jak jeszcze kobiety radzą sobie z torebkami?


Otóż wiele z nas stara się zawiesić torebkę na oparciu krzesła (swojego lub partnera). Są panie, które jeśli mają torebkę sporych rozmiarów, kładą ją obok nogi krzesła, są jednak takie, które nie wyobrażają sobie położyć torby na ziemi (zgodnie z przesądem, że wtedy „uciekają z niej pieniądze”). Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy uważa postawienie torebki na podłodze za faux pas. W końcu uczyniła to sama Królowa Elżbieta podczas ślubu swojego wnuka w Katedrze Westminster.


Są też zwolenniczki opcji podzielenia się swoim krzesłem z torebką – te panie kładą swoją torebkę między swoimi plecami a fotelem czy krzesłem – takie rozwiązanie mimo iż pozwala mieć torebkę blisko siebie nie wydaje się jednak być szczególnie wygodne.

Top