You are here
Home > Recenzje > Burger Sezonowy ze szparagami w Wół na Stół

Burger Sezonowy ze szparagami w Wół na Stół

Uwielbiam Wół na Stół. Obecnie moim zdaniem top3 burgerów w Warszawie (przynajmniej z tych które udalo mi sie zjeść – lokali z burgerami jest obecnie tyle że nie jest chyba możliwym spróbowanie wszystkiego).  Kilka stałych rewelacyjnych pozycji (BBQ, English,Sweet), ciekawe pozycje sezonowe. Ilekróć pojawia się coś nowego – prędzej czy później jadę spróbować. 

Tym razem zachęcił mnie burger ze szparagami. Wiadomo. Szparagi można teraz kupić na każdym kroku, a że jest to bardzo smaczne warzywo – czemu nie. Jadę w porze obiadowej – uff – burger jest dostępny. Czasami zdarzało się ze jakiś sos nie był jeszcze gotowy (to zaleta – widać że każdego dnia robią np sosy sami i na bieżąco). Tym razem wszystko jest więc zamawiamy. Wybieram bułkę słodką brioszkę. Niestety nie ma – pozostaje więc opcja wytrawna, słonawa. Pytanie o wysmażenie – oczywiście medium.  Rozmiar mięsa (do wyboru jest 120 i 220 gram) – oczywiście większe. Wieksze ZAWSZE jest lepsze (szczególnie ze w przypadku mniejszego nie można wybrac sposobu wysmażenia). Czekamy więc….

Wg informacji na profilu FB skad burgera to wołowina, jajko sadzone, blanszowane szparagi zawinięte w szynkę Serrano, liście świeżego szpinaku, pomidory z bazylią w oliwie, sos blue cheese, sos holenderski.

I po jakichś 10-15 minutach wjeżdza burger. Wygląda obłednie. Jest podany w wersji rozłożonej (ze względu na szparagi) i serio prezencja z wyższej półki. Zabieramy się za jedzenie. Najpierw – suuuper zrobione szparagi, chrupkie, owinięto dobrej jakości szynką. Wołowina jak zwykle pyszna, doprawiona, wysmażona jak prosiłem. Pomidory z bazylią w oliwie nadają super świezości całości. Problemy pojawiają się dalej. Sosy blu cheese i holenderski są super, ale to już za dużo dla mnie. Natężenie smaku słonego, wytrawnego jest dla mnie zbyt przytłaczające. Słona szynka, jajko też posolone, sosy oba mocno charakterne, do tego ta wytrawna bułka. Zjadłem wszystko, do końca – jak zawsze. Nie powiem że było niesmaczne – było ok. Ale nie moje smaki i drugi raz tej kompozycji bym nie zamówił. Jeśli ktoś natomiast lubuje się w tego typu smakach- pewnie będzie zachwycony. Ja poczekam na kolejnego burgera limitowanego – pewnie będzie to już mój smak . 

Wół na Stół, 

Aleja Komisji Edukacji Narodowej 52, Warszawa
https://www.facebook.com/WolnaStol/
Top