5 produktów, które poprawią Ci humor

Bita śmietana i ciastka z kremem – to wiemy, ale czy są mniej kaloryczne sposoby na poprawienie sobie nastroju, kiedy czujemy chandrę?

Winogrona
Potężna dawka witaminy C, a do tego spora porcja endorfin – to właśnie winogrona. Przekąska zdrowa i pełna potasu. W gratisie dostajemy jeszcze polifenole.

Makarony
Tuczą? Owszem, ale tylko w połączeniu z zawiesistymi sosami. W większości odpowiednio ugotowany i podany makaron jest tylko źródłem białka, dobrze przyswajalnych węglowodanów oraz błonnika. A jeśli coś wyzwala w nas energię i dodatkowo pomaga organizmowi trawić – nie może nie poprawiać nam samopoczucia.

Banany
Bezkonkurencyjne źródło potasu. Potasu, który reguluje pracę układu nerwowego, a co za tym idzie harmonizuje nasze emocje. Skrobia z zawartych w bananach węglowodanów pomaga utrzymać doskonały nastrój, który banany dostarczają nam zaraz po zjedzeniu, kiedy podnoszą poziom cukru we krwi.

Orzech (a zwłaszcza brazylijski)
No dobrze, może nie jest to najmniej kaloryczna przekąska, ale poza tłuszczem ma mnóstwo pozytywnie wpływających na nastrój składników. Orzechy zawierają białko, które pomaga utrzymać nasz organizm w dobrym zdrowiu, do tego zawarty w orzechach selen, wydatnie wpływa nie tylko na tarczycę i pomaga w regulowaniu krążenia, ale także poprawia nastrój!

Lody
Dopamina – to właśnie ona uwalniana jest podczas jedzenia lodów. Wbrew pozorom wiele rodzajów lodów nie przyczyni się do znacznego wzrostu naszego obwodu w pasie. Wybierajmy więc te robione naturalnie z jak najprostszych składników i o jak najmniejszej zawartości mlek w proszku i innych wysoko przetworzonych składników.

Oce

Czytaj również  Ciekawe potrawy z jajek